Cześć!

Kim jestem i jak to się zaczęło?

Pasja i miłość do podróży towarzyszyły mi od dziecka. Pierwsze beskidzkie wyprawy górskie, rodzinne wczasy nad Bałtykiem organizowane przez zakłady pracy, nocne podróże kuszetkami PKP. Nigdy nie zapomnę ekscytacji, która towarzyszyła mi podczas pierwszego samotnego wyjazdu do Londynu, kiedy, mając 18 lat i  będąc świeżo po maturze, pierwszy raz pojechałam sama za granicę, do pracy w angielskiej herbaciarni na końcu świata. Na studiach były weekendowe city breaks, później dłuższe wyjazdy z aparatem, by w końcu zakochać się w pisaniu i fotografii. Lubiłam rejestrować swoje podróże na kliszy, w pamięci telefonu i w notatniku. To naturalnie doprowadziło mnie do miejsca, w którym postanowiłam stworzyć bloga, dzięki któremu inni będą mogli odkrywać świat razem ze mną. 

Mieszkałam w Londynie, Paryżu, Luksemburgu i Brukseli. Nie prowadzę rankingów i nie liczę krajów, które odwiedziłam. Zamiast uczestniczyć w wyścigu, skupiam się na jakościowym, świadomym odkrywaniu miejsc, kolorów, zapachów i smaków, na rozmowie z ludźmi. Podróże są dla mnie przygodą, ale też spotkaniem ze sobą. 


Blog powstał z ogromnej potrzeby pisania i łączy wszystko, co dla mnie ważne: miłość do podróży, fotografii, pięknych miejsc. Będzie mi bardzo miło, jeśli skorzystasz z moich rad, zainspirujesz się i wyruszysz w podróż, lub jeśli zwyczajnie spodoba ci się polecone przeze mnie miejsce. 

Jak to się zaczęło?

Znajomi od zawsze pytali mnie o porady: co zobaczyć w Paryżu? Gdzie zjeść w Krakowie? Jak zorganizować samodzielnie podróż? Gdzie szukać lotów?

Na blogu, oprócz odpowiadania na te szalenie ważne pytania, dzielę się swoimi odkryciami, pięknymi i wyjątkowymi miejscami, ciekawymi przewodnikami, klimatycznymi restauracjami, magicznymi zakątkami i poradami na tematy około-podróżnicze.

Znajdziesz tu inspiracje podróżnicze, wyjątkowe miejsca, przepisy inspirowane podróżami, zestawienia i przewodniki dla smakoszy, przewodniki kulturalne z odrobiną historii, przepisy i filmy, które zabiorą cię w podróż, poradniki fotograficzne i treści kobiece. Swoją wiedzę i doświadczenie pakuję w artykuły zawierające najważniejsze wskazówki i porady, a inspiracje i około-podróżnicze podaję jako zestawienia, ciekawostki i praktyczne treści poradnikowe. 

Na blogu są przewodniki po miastach i regionach, zestawienia i moje przemyślenia. Chcę dzielić się tutaj inspiracjami, jakie sama chciałabym znaleźć, więc czasami znajdziesz tu też wpisy adresowane do młodszej mnie. I tak tutaj dowiesz się, jakich krajów nigdy nie odwiedzę i dlaczego, a tutaj jakie książki powinna przeczytać każda dziewczyna. Możesz sprawdzić, czy jesteś feministką lub pośmiać się z moich największych pomyłek podróżniczych. Piszę tu też trochę o moich przygodach, publikuję mini-przewodniki po miastach, które przydadzą się tym z was, którzy chcieliby podróżować więcej na etacie. Tworzenie inspirujących treści sprawia mi ogromną radość i mam nadzieję, że znajdziesz tu wskazówki, by móc samodzielnie zorganizować podróż marzeń, odkrywać nowe miejsca, uczyć się fotografii, czy przełamać strach przed samotnym podróżowaniem

Chciałabym aby ten blog był inspiracją i motywacją do samodzielnego odkrywania świata i siebie w nim, do próbowania nowego i otwierania się na nowe. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, ciekawe linki i inspiracje podróżnicze i fotograficzne – zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami na blogu.

Propozycje współpracy możesz wysłać na adres: wspolpraca@justynalorenc.com. 

Jeśli masz pytania lub zwyczajnie masz ochotę pogadać, napisz do mnie na adres: kontakt@justynalorenc.com lub na Instagramie.

Logo zrobiła najzdolniejsza @atogrzywa.

Na koniec mam prośbę: wszystkie teksty i zdjęcia tworzę sama. By dostarczać wam oryginalnych treści, czasami wstaję nieprzyzwoicie wcześnie. Czasami zrobienie jednego zdjęcia wymaga wielu poprawek i prób. Napisanie artykułu to koncepcja, pisanie, redakcja, korekta, SEO, wybór i edycja zdjęć, a w końcu też mój czas, energia, zasoby i pieniądze, które poświęciłam na lata nauki, dzięki czemu mogę się z wami dzielić wiedzą za darmo. Wobec tego proszę – nie kopiuj mojej pracy bez mojej wiedzy i pozwolenia.

Jeśli doceniasz moją pracę i masz ochotę, możesz postawić mi wirtualną kawę. To pozwoli mi tworzyć więcej inspirujących i przydatnych treści. Dziękuję!

Close