Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.
instagramowe miejsca w Paryżu

13 najbardziej instagramowych miejsc w Paryżu

Fotograficzy Paryż

W tym wpisie pokazuję najpiękniejsze, najbardziej fotogeniczne i instagramowe miejsca w Paryżu. Znajdziesz tu piękne ogrody, przytulne kawiarnie, romantyczne zakamarki i zapierające dech w piersiach widoki. Jeśli zastanawiasz się, gdzie robić zdjęcia w Paryżu – ten przewodnik jest dla ciebie.

paryż co zobaczyć przewodnik

UKRYTY OGRÓD

Klimatyczny ukryty ogród w Muzeum Delacroix. To bardzo mało znane miejsce jest prawdziwą perełką. Dom i pracownia malarza Eugène Delacroix, dziś mieszczące muzeum z jego pracami, ale także meble, przedmioty codziennego użytku i pamiątki. Zwiedzający mogą też odwiedzić mały ogród znajdujący się na tyłach kamienicy.

Eugène Delacroix jest znany przede wszystkim jako autor obrazu Wolność wiodąca lud na barykady (1830), który przy okazji wizyty w Paryżu można zobaczyć w Luwrze, podobnie jak autoportret samego malarza.

paryż co zobaczyć przewodnik

ŁUK TRIUMFALNY

Widok z góry Łuku Triumfalnego jest niezwykle pocztówkowy. Jeśli marzy ci się zdjęcie klasycznej panoramy Paryża, obejmującej wieżę Eiffla, wzzgórze Montmartre, La Défense, kamienice, szerokie aleje z przytulonymi do budynków drzewami, koniecznie wybierz się tutaj na zdjęcia. Sam majestatyczny łuk i jego bogate dekoracje też stanowią bardzo fotogeniczne tło do zdjęć.

Łuk powstał dla uczczenia walczących za Francję w czasie rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich, zaś na jego filarach i fasadach znajdują się reliefy nawiązujące do historycznych wydarzeń we Francji tamtego okresu.

COMPTOIR GENERAL

W przestrzeniach starego magazynu, przy stoliku wśród egzotycznych roślin można odłączyć się od świata na zewnątrz i wypić kawę lub drinka.

Pierwszy raz byłam w tym miejscu, gdy mieszkałam w Paryżu w 2014 roku. Obchodziłam tu wtedy swoje urodziny i pamiętam, że bar bardzo się wtedy różnił od tego, który funkcjonuje dzisiaj. Był autentycznym, odrapanym i oryginalnym squatem, gdzie w otoczeniu sztuki afrykańskiej można było zjeść tani lunch. Przestrzeń była jednak urocza i artystyczna. W miarę rosnącej popularności okolicy kanału Saint-Martin i samego baru, 9 lat później miejsce po renowacji wygląda zupełnie inaczej. Śliczne (i nieco pretensjonalne) wnętrza w niczym nie przypominają dawnej rudery w klimacie getta, która jednak miała niepowtarzalny charakter (i ceny).

Warto mimo wszystko w tej kolorowej przestrzeni ukryć się przed światem na jeden wieczór – to jedno z najbardziej instafriendly miejsc w Paryżu!

KOLOROWA CUKIERNIA

Ladurée to jedna z najpopularniejszych cukierni w Paryżu, która oferuje nie tylko słodkie cukierkowe wnętrza, ale też najlepsze makaroniki w mieście. Ma kilka lokalizacji, niektóre bardziej wytworne i eleganckie (jak ta przy prestiżowych ChampsElysées), a inne, np. ta w dzielnicy Marais, mniejsze i klimatyczne, choć wciąż kolorowe i błyszczące.

Makaroniki do Francji przyjechały z Włoch, wraz z kucharzami i cukiernikami królowej Katarzyny Medycejskiej, których ta zabrała ze sobą do Francji po jej ślubie z Henrykiem II.

paryż co zobaczyć przewodnik

KAWIARNIA W MECZECIE

Przepiękna kolorowa kawiarnia, która ukrywa się przed wrokiem turystów w Wielkim Meczecie Paryskim. Oryginalne wnętrze, mozaikowe ściany otoczone roślinnością, słodki zapach miodu, migdałów i kwiatów pomarańczy – warto wstąpić tu na kilka kolorowych zdjęć, ale i herbatę, słodycze lub kuskus.

W meczecie, oprócz kawiarni i restauracji, działa też hammam (tylko dla kobiet). To turecka łaźnia, a właściwie całe SPA, gdzie można przyjść na masaż, peeling lub depilację.

paryż co zobaczyć przewodnik

RESTAURACJA W HOTELU AMOUR

Restauracja na dziedzińcu hotelu Grand Amour to raj dla fotografów. Marmurowe płytki na patio w połączeniu z różowo-białym wnętrzem tworzą chyba najbardziej instagramową przestrzeń w Paryżu. Do tego zieleń klasycznych paryskich krzeseł, które znamy z ogródków kawiarni, lustra i bujna roślinność. W środku zaś czekają na nas dębowe boazerie, pianino i drewniane parkiety w klasyczną jodełkę.

Poza tym, że kawiarnia jest naprawdę przepiękna, panuje tu wyluzowana atmosfera, a na kawę i papierosa przychodzą młodzi i starzy. Serwują tutaj też bardzo smaczne lunche.

BUKINIŚCI NAD SEKWANĄ  

Ten kadr zna chyba każdy, kto choć raz był w Paryżu i spacerował nad Sekwaną. Niewielkie stoiska ze starymi książkami, zamontowane na metalowych balustradach wzdłuż rzeki wpisują się w charakter miejsca od XIX wieku. Zielone skrzynie skrywające zakurzone książki zapraszają przechodniów do podróży. Są tu używane książki, stare gazety, czasopisma, plakaty, pocztówki i albumy. Często można tu znaleźć prawdziwe perełki, ale też przepiękne kadry w klimacie retro. Księgarzy znajdziecie: na prawym brzegu od Pont Marie do Quai du Louvre i na lewym brzegu od Quai de la Tournelle do Quai Voltaire.

Małe stragany na nabrzeżach Sekwany zostały w lutym 2019 roku uznane za część niematerialnego dziedzictwa kulturowego Francji i tym samym czekają z nadzieją na wpisanie na słynną listę UNESCO, tuż obok brzegów rzeki Sekwany, która już na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO jest.

CAFE ODETTE 

Tuż za kultową księgarnią Shakespeare and Co, znajdziesz klimatyczną kawiarnię, ukrytą w małym zaułku, a w niej jedne z najlepszych ciastek w mieście. Zamów les choux à la crème – słodkie i lekkie ptysie z kremem.

Na skwerze obok kawiarni znajduje się najstarsze drzewo w Paryżu, które obserwuje miasto i jego mieszkańców już od ponad 400 lat. Latem można usiąść na ławce w jego cieniu i zajadać ptysie.

paryż co zobaczyć przewodnik

UKRYTA KAWIARNIA

Mała kawiarnia, a właściwie herbaciarnia nazywa się Rose Bakery i jest schowana w ogrodzie na tyłach muzeum. Samo muzeum nie jest zbyt ciekawe, ale klimat ogrodu jest niesamowity. Bar jest w starej szklarni, a stoliki w cieniu starych drzew nastrajają romantycznie i fotograficznie.

paryż co zobaczyć przewodnik

ULICZKI MONTMARTRE 

Tutaj nie mam konkretnego instafriendly adresu, ale może napiszę kiedyś e-booka o Paryżu i tam znajdą się konkretne trasy spacerowe z adresami fotogenicznych miejsc 🙂 Proponuję zaplanować sobie poranny spacer obejmujący La Maison Rose, Rue de l’Abreuvoir, Le Consulat, Rue Saint-Rustique (widok na Sacre Coeur). Dzięki temu wszystkie ulice będą tylko dla was.

Mimo napływającego każdego lata turystycznego tsunami, niektóre ulice 18. dzielnicy wciąż zachowały swój dawny wiejski charakter. Odkrycie tego wymaga jednak trochę wysiłku – w kolejnych wpisach o Paryżu podzielę się z wami moimi sprawdzonymi wskazówkami, jak zwiedzać tę dzielnicę.

PINK MAMMA

Le Bon Georges, Septime, Beau Regard… Wszystkie te miejsca są bez wątpienia piękne, ale tytuł najbardziej instagramowej knajpy otrzymuje Pink Mamma. Spektakularna restauracja zajmuje 4 piętra, które łączy oszklona klatka schodowa, pełna roślin i starych obrazów. Różowe kafelki fasady to tylko przystawka – design w środku naprawdę robi wrażenie. Każde piętro jest w nieco innej estetyce, ale cała restauracja tworzy wyjątkową przestrzeń. Plus za porcelanę z Polski.

Ta jedna z najbardziej instagramowych restauracji w Paryżu jest częścią grupy Big Mamma, która skupia wiele restauracji w kilku krajach Europy. Większość z nich jest bardzo fotogeniczna.

KAWIARNIA Z FILMU 

Pamiętacie kawiarnię, w której pracowała tytułowa bohaterka filmu Amelia? To właśnie ta klasyczna mała knajpka na Montmartre stała się miejscem akcji. Idealne miejsce dla fanów filmu, ale też miłośników fotografii – filmowe kadry tworzą się tu same.

SACRE COEUR O ZACHODZIE SŁOŃCA  

Jedno z najbardziej romantycznych i fotogenicznych miejsc w Paryżu. Latem na schodach przed bazyliką piknikują tłumy, ale schodząc trochę niżej i spoglądając na majestatyczną kopułę kościoła z dołu, uda ci się zrobić świetne zdjęcia. Bryłę kościoła można też obserwować z uliczek wokół place du Tertre, np. Rue Saint-Rustique lub spod Consulatu (róg ulic Rue Norvins i Rue Jean-Baptiste Clément).

paryż co zobaczyć przewodnik

+BONUS

La Favorite to brasserie z przepiękną różową, i niezwykle instafrendly, fasadą, jednak nigdy tam nie byłam, więc podrzucam jako bonusowy punkt, dla chętnych do sprawdzenia.

paryż co zobaczyć przewodnik

18 PRZEPIĘKNYCH MIEJSC NA ZDJĘCIA W PARYŻU ZNAJDZIESZ W TYM WPISIE:


Po więcej inspiracji zapraszam na mojego Instagrama!


Cześć!

Jestem Justyna i na blogu pokazuję wyjątkowe miejsca i dziele się moją największą pasją: do podróży. Piszę o miejscach i o tym, co się z nimi wiąże. Znajdziesz tu inspiracje podróżnicze, piękne przewodniki po miastach i regionachklimatyczne lokalepraktyczne poradyciekawostki, treści około-podróżnicze i poradniki fotograficzne. Piszę tu też o sztuce, historii, książkach i serialach, które inspirują.

Close