Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.
paryż rooftop

Paryskie rooftops, czyli gdzie na drinka na dachu w Paryżu?

Bary na dachu w Paryżu

Paryskie rooftop bary to świetny sposób na podziwianie panoramy miasta. Do jednego z barów na dachu warto wybrać się zwłaszcza latem i o zachodzie słońca, by obserwować oblane złotym słońcem i mieniące się w pięknych kolorach dachy paryskich kamienic.

W dzisiejszym wpisie znajdziecie kilka najlepszych barów z pięknymi widokami w Paryżu.

The Rooftop

Jeden z najpiękniejszych barów i widoków w całym Paryżu. Bar znajduje się na dachu czterogwiazdkowego hotelu Hôtel Dame des Arts w dzielnicy łacińskiej (dawniej gdy działał tu Holiday Inn bar nazywał się 43 Up On the Roof). Taras zapewnia panoramę 360 stopni, a filmowa sceneria przyprawia o dreszcze zwłaszcza o zachodzie słońca. Warto wybrać się tutaj na drinka, gdy miasto powoli kładzie się do snu, a dachy Paryża zaczyna spowijać mrok – widok jest magiczny.

Adres: 4 Rue Danton, 6. dzielnica

bary na dachu paryż

Créatures

By podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków na miasto udaj się na dach Galeries Lafayette. Na 8. piętrze tego luksusowego domu towarowego znajduje się restauracja i bar Créatures z widokiem na sąsiednią operę paryską i bajkową panoramę miasta. Z tarasu rozpościera się imponujący widok nie tylko na operę, ale i na wieżę Eiffla w tle. Całe menu jest wegetariańskie, dostaniecie tu też pyszne orzeźwiające koktajle.

Adres: 25 Rue de la Chau. d’Antin, 9. dzielnica

bary na dachu paryż

Le Perchoir Marais

Przepiękny widok, genialną atmosferę i smaczne drinki znajdziecie w barze Le Perchoir Marais. To klejnot ukryty na dachu domu towarowego BHV Marais. Przestronny taras na 7. piętrze BHV oferuje nie tylko panoramę miasta i Sekwany, ale i kreatywne koktajle i przekąski. Tętniący życiem modny bar leży w samym sercu miejskiej dżungli i jest otwarty tylko w sezonie.

Adres: 33 Rue de la Verrerie, 4. dzielnica

Le Georges

Położona na dachu muzeum sztuki współczesnej Pompidou restauracja oferuje niezwykły widok na miasto i najważniejsze paryskie zabytki. Można tu wstąpić na kolację lub na drinka na tarasie z widokiem na niemal całe miasto! Po kolacji restaurację przejmuje DJ. Otwarte do późnych godzin nocnych.

Adres: Centrum Pompidou, Place Georges Pompidou 6. piętro, 4. dzielnica

Perruche

Klimatyczna restauracja i bar koktajlowy na dachu domu towarowego Printemps Haussmann. To śliczny kolorowy bar w klimacie ogrodu, z wygodnymi kanapami i z naprawdę wyjątkowym widokiem na miasto. Do tego smaczne kolorowe koktajle. Mimo dosyć szykownego designu panuje tu luźna, swobodna atmosfera, a nastrój podkreślają wszechobecne egzotyczne rośliny. Miejsce jest otwarte do późnych godzin. 

Adres: Printemps De L’Homme, 2 Rue du Havre 9. piętro, 9. dzielnica 

Khayma Rooftop

Magiczny widok na wzgórze Montmartre i bazylikę Sacre-Coeur oferuje ten bezpretensjonalny i modny bar na dachu hotelu Generator. Położony zaledwie kilka kroków od Kanału Saint-Martin bar tętni życiem, ale tylko w lecie: otwiera się bowiem wyłącznie na sezon.

Adres: 9-11 Pl. du Colonel Fabien, 10. dzielnica 

Tutaj znajdziecie najpiękniejsze punkty widokowe w Paryżu:

Cześć!

Jestem Justyna i na blogu pokazuję wyjątkowe miejsca i dziele się moją największą pasją: do podróży. Piszę o miejscach i o tym, co się z nimi wiąże. Znajdziesz tu inspiracje podróżnicze, piękne przewodniki po miastach i regionachklimatyczne lokalepraktyczne poradyciekawostki, treści około-podróżnicze i poradniki fotograficzne. Piszę tu też o sztuce, historii, książkach i serialach, które inspirują.

Close