Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.
paryż punkty widokowe

Najlepsze punkty widokowe w Paryżu

Paryskie panoramy

Paryż to wyjątkowo wdzięczne fotograficznie miasto. Znajdziecie tu nizwykłe klimatyczne kawiarnie, romantyczne uliczki, zapierające dech w piersiach punkty widokowe i panoramy, a także szerokie aleje i dziewiętnastowieczną zabudowę.

Jeśłi wybieracie się do Paryża tutaj znajdziecie więcej wpisów o tym mieście, a tutaj 18 najpiękniejszych miejsc na zdjęcia w Paryżu.

1. Montparnasse

Montparnasse to wieża w dzielnicy o tej samej nazwie, w południowym Paryżu. Winda w wieżowcu zabierze cię na taras widokowy na jego szczycie, skąd zobaczysz miasto w całej okazałości. Jeden z lepszych punktów widokowych w Paryżu. Z tarasu słynnego biurowca zobaczycie wszystkie najważniejsze zabytki miasta.

Wjazd windą na 56. piętro (taras zadaszony) kosztuje między 15 a 23€. Stamtąd na wyższy taras na 59. piętrze zaprowadzą cię schody. Wyższy punkt widokowy jest na świeżym powietrzu.

Wieżowiec od momentu powstania wzbudzał w paryżanach spore kontrowersje, ponieważ drapacz chmur nie przystaje do charakterystycznej dziewiętnastowiecznej zabudowy miasta. Do dziś Francuzi komentują z przekąsem, że najlepsza panorama miasta rozciąga się z Montparnasse, bo to jedyne miejsce, z którego nie widać samego Montparnasse.

paryż co zobaczyć przewodnik

2. Łuk Triumfalny

Klasyczna paryska panorama na wieżę Eiffla, Montmartre z górującą nad nim katedrą Sacre-Coeur, rysujące się w oddali na horyzoncie La Défense, szerokie aleje wysadzane drzewami, dachy paryskich kamienic i ukryte za nimi zielone dziecińce. Dla każdego miłośnika pocztówkowych widoków.

Łuk powstał dla uczczenia walczących za Francję w czasie rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich, zaś na jego filarach i fasadach znajdują się reliefy nawiązujące do historycznych wydarzeń we Francji tamtego okresu.

Koszt to 13€, dla studentów z legitymacją z UE wejście darmowe, tak jak dla wszystkich w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, od listopada do marca włącznie.

3. Galeries Lafayette

Nie tylko jedno z piękniejszych wnętrz w mieście (polecam zobaczyć dekoracje bożonarodzeniowe!) ale też przepiękny widok na miasto z tarasu. Na 8. piętrze tego luksusowego domu towarowego znajduje się restauracja i bar Créatures z widokiem na sąsiednią operę paryską i bajkową panoramę miasta.

bary na dachu paryż

4. Centrum Pompidou

Niezwykły widok na miasto z tarasu widokowego muzeum sztuki współczesnej Centrum Pompidou. Nie musisz kupować biletu do muzeum: wystarczy, że poprosisz w kasie o bilet na sam taras widokowy. Na oficjalnej stronie Pompidou znalazłam informację, że wejście na taras jest bezpłatne, ja z kolei pamiętam, że dawniej płaciłam ok. €1. Na samej górze znajduje się też restauracja z widokiem.

Uwaga: Centrum Pompidou ogłosiło swoje zamknięcie na czas remontu od 2025 do 2030 roku.

pompidou paryż widok

5. Sacré-Cœur 

Najlepszy sposób na spędzenie zachodu słońca po całym dniu zwiedzania to podziwianie panoramy ze schodów przed bazyliką Sacre-Coeur. Skąpane w złotym słońcu miasto wydaje się być stąd naprawdę magiczne. Pod bazyliką często występują uliczni artyści, czasem ktoś śpiewa lub gra, a czasem wspina się i wykonuje popisy z piłką na szczycie latarni, mając za plecami cały Paryż. Schodząc ze wzgórza (w stronę Place du Tertre) znajdziesz też dużo klimatycznych małych barów, do których możesz zajrzeć po zachodzie słońca.

6. Bary na dachu

Paryskie rooftop bary to świetny sposób na podziwianie panoramy miasta. Przepiękny widok, genialną atmosferę i smaczne drinki znajdziecie w Le Perchoir Marais, czyli w barze na dachu domu towarowego BHV Marais (otwarty tylko w lecie). Inny bar na dachu z niezwykłym widokiem (otwarty cały rok) to Créatures na dachu Galeries Lafayette (taras widokowy jest bezpłatny). Piękny widok rozciąga się z baru Georges na ostatnim piętrze Pompidou. Magiczne zachody słońca możecie obserwować z baru na dachu 43 Up On the Roof, który znajduje się na 9. piętrze Holiday Inn. Świetny widok, jedzenie i koktajle znajdziecie w Perruche.

bary na dachu paryż

7. Notre Dame

Po pożarze w kwietniu 2019 roku katedra wciąż pozostaje nieczynna dla odwiedzających, jednak postanowiłam, że pokażę wam, jak dawniej wyglądał widok z samej góry Notre Dame.

Uwaga: Niedługo znów będzie można ją odwiedzać. Katedra ma ponownie otworzyć swoje drzwi dla odwiedzających w grudniu 2024 r. Zapiszcie sobie to miejsce na paryskiej liście!

notre dame paryż widok
Widok z katedry Notre Dame w 2014 roku

Więcej przepięknych miejsc w Paryżu znajdziesz w tym wpisie:

Jeśli doceniasz moją pracę, możesz postawić mi wirtualną kawę tutaj:

Cześć!

Jestem Justyna i na blogu pokazuję wyjątkowe miejsca i dziele się moją największą pasją: do podróży. Piszę o miejscach i o tym, co się z nimi wiąże. Znajdziesz tu inspiracje podróżnicze, piękne przewodniki po miastach i regionachklimatyczne lokalepraktyczne poradyciekawostki, treści około-podróżnicze i poradniki fotograficzne. Piszę tu też o sztuce, historii, książkach i serialach, które inspirują.

Close