Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.
kraków ogród milin cafe

Kawiarnie w Krakowie: 6 najpiękniejszych ukrytych ogrodów!

Tajemnicze ogrody

Mieszkałam w Krakowie połowę swojego życia, a mimo to miasto wciąż stanowi dla mnie zagadkę. Kraków skrywa całe mnóstwo tajemnic, zagadkowych historii i mało znanych, ukrytych przed wzrokiem turystów zakątków. Sekrety Krakowa warto odkrywać zaczynając od labiryntu uliczek Rynku i Kazimierza, wokół których będzie skoncentrowany ten wyjątkowy przewodnik.

6 tajemniczych, ukrytych ogródków kawiarnianych, którymi się tu z wami dzielę, to miejsca, o których możesz wiedzieć, jeśli mieszkasz w Krakowie dłużej (choć i nie zawsze), nie znajdziesz ich jednak na mapach i w przewodnikach. Mimo to są łatwo dostępne, jeśli już się o nich dowiesz. Koniecznie odwiedź któreś z nich podczas następnej podróży do Krakowa! A może mieszkasz w Krakowie i nie znasz któregoś z tych miejsc? Daj znać w komentarzu!

Zapraszam na spacer po tajemniczych ogrodach kawiarnianego Krakowa.


Najpiękniejsze tajemnicze ogrody w Krakowie:

1. Meho cafe

ul. Krupnicza 26

Szukasz wehikułu czasu? W tym ogrodzie zanurzysz się w atmosferze krakowskiej bohemy artystycznej przełomu wieków, przeniesiesz się w czasie do Krakowa Mehoffera, Malczewskiego czy Wyspiańskiego (który urodził się pod tym adresem, w domu stojącym tu poprzednio, należącym wtedy do dziadków Wyspiańskiego) i poczujesz klimat minionych epok i ich salonów literacko-artystycznych. W spokojnym zakątku schowanym w zielonej scenerii można wypić kawę lub lampkę wina. Warto wejść też do muzeum, które mieści dawny dom malarza. Co ciekawe, to sam Mehoffer zaprojektował ten wyjątkowy ogród. W ciepły jesienny dzień warto usiąść tu na chwilę w cieniu starych drzew.

NA KAWĘ/LODY/DESER/LUNCH/LAMPKĘ WINA


2. Kawiarnia w ogrodzie botanicznym 

ul. Mikołaja Kopernika 27

Przepiękna kawiarnia ukryta pomiędzy alejkami pachnących kwiatów. By wejść do Milin Cafe należy zapłacić 10 zł za wstęp do ogrodu botanicznego. Ukryta pośród bujnej roślinności oaza spokoju otwarta jest tylko podczas ładnej pogody. W tej ślicznej, bajkowej scenerii można wypić kawę lub lemoniadę i zjeść doskonałe lody. To też idealne miejsce na romantyczną randkę.

NA KAWĘ/LEMONIADĘ/SOK/LODY


3. Dwa okna

ul. Józefa 40

Urokliwy zielony ogród na tyłach niepozornej kamienicy w samym sercu Kazimierza. Zjesz tu doskonałe śniadanie, lunch i domowe desery. Warto schować się tu w cieniu starych drzew w upalny letni dzień lub wybrać na leniwe jesienne śniadanie.

NA KAWĘ/ ŚNIADANIE


4. Eszeweria

ul. Józefa 9

Magiczny bar ukryty pomiędzy kamienicami krakowskiego Kazimirza. Przejdź przez przytulne wnętrza otulone blaskiem świec i gwarem kawiarnianych rozmów, a trafisz do wielkiego zielonego ogrodu na tyłach budynku. Ten magiczny ogród w ciągu dnia jest idealny na kawę lub herbatę, by wieczorami zamieniać się w tętniące życiem miejsce spotkań.

NA KAWĘ/ DRINKA/PIWO


5. Klub RE

ul. św. Krzyża 4

Ogród w bliskim sąsiedztwie krakowskiego rynku, który, mimo swojej wielkości, jest dość przytulny. Ten kameralny klimat wieczorami zamienia się w bar pełen gwaru, rozmów i muzyki. Wieczorami można potańczyć w klubie muzycznym na dole, gdzie od ponad 20 lat organizowane są koncerty offowych zespołów i projekcje filmowe.

NA KAWĘ/ DRINKA/PIWO/TAŃCE


6. Zakąski 

ul. Sławskowska 16

Ładne miejsce na wieczorne wyjście ze znajomymi. Ukryty zielony dziedziniec nie oferuje może bujnej i spektakularnej roślinności, ale znajdziesz tu miły klimat wakacji i beztroskich lat studenckich. Wieczory w oświetlonym lampkami ogródku będą magicznym wakacyjnym wspomnieniem.

NA KAWĘ/ DRINKA/PIWO


W drugiej części wpisu znajdziecie najpiękniejsze ogrody nie-kawiarniane, których też w Krakowie nie brakuje.

Znacie inne tajemnicze ogrody w Krakowie?

Cześć!

Jestem Justyna i na blogu pokazuję wyjątkowe miejsca i dziele się moją największą pasją: do podróży. Piszę o miejscach i o tym, co się z nimi wiąże. Znajdziesz tu inspiracje podróżnicze, piękne przewodniki po miastach i regionachklimatyczne lokalepraktyczne poradyciekawostki, treści około-podróżnicze i poradniki fotograficzne. Piszę tu też o sztuce, historii, książkach i serialach, które inspirują.

Close