Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.
teneryfa

9 najpiękniejszych instagramowych miejsc na Teneryfie

O wyspie wiecznej wiosny i jej przepięknych zakątkach napisałam dwa wpisy: 

Tutaj znajdziecie listę 9 najbardziej instagramowych miejsc na Teneryfie!

1. Playa Amarilla  

Plaża, na którą trafia niewielu turystów. Na wielopiętrowych półkach skalnych leżą młodsi i starsi, a do zimnej wody prowadzi drabinka lub kamienie (uwaga na jeżowce!). Na plaży jest też mały fotogeniczny barek, w którym można kupić napoje i przekąski. 

2. Naturalne baseny 

Najlepsza darmowa atrakcja Teneryfy. Piscinas naturales to skaliste naturalne baseny, które w oceanicznych skałach wyrzeźbiły wiatr i woda.

Kilka najładniejszych naturalnych basenów:
Charco de la Laja
La Jaca (naturalne jacuzzi i śliczne klimatyczne miasteczko)
Charco de Isla Cangrejo
Charco del Diablo
Los Abrigos
El Caleton
Charco de Montaña Amarilla

3. Bodegón Las Vistas

Restauracja i winnica z przepysznym jedzeniem i widokiem. Położone niedaleko uroczego miasteczka Orotava miejsce chwali się tym, że ma najlepsze widoki na północy wyspy.

4. El Fronton

W restauracji El Fronton znajdziecie przepiękny widok na klify i ocean w pobliżu Benijo (i przepyszne ryby). Karty nie ma – kelner przychodzi do stolika i wymienia co można zjeść danego dnia. Słony wiatr na twarzy, smakowite jedzenie i swobodna atmosfera

5. Masca

Masca i Kawiarnia La FuenteWioska Masca w masywie Teno jest otoczona wąwozem z jednej i klifami Los Gigantes z drugiej strony. To najbardziej instagramowy i fotogeniczny punkt na wyspie. Warto zatrzymać się w kawiarni La Fuente z widokiem na wąwóz, kaktusy i małe klimatyczne domki.

6. Rambla del Castro

Miejsce, które przeniesie was na hawajską plażę. Ocean spryskuje niewidzialną delikatną mgiełką malownicze nadmorskie ścieżki – bez wątpienia najpiękniejsze i najbardziej bajkowe miejsce na całej Teneryfie. 

Gaje palmowe, bujna tropikalna roślinność, niewielka ukryta plaża z wodospadem, opuszczony dom na wzgórzu i autentyczna kanaryjska zabudowa z małymi finkami które wyłaniają się zza palm i smoczych drzew – instagramowy raj!

7. Plaża Diego Hernandez  

Dzieciaki uczą się surfingu, z boku na skale wesoła grupa na oko trzydziestolatków pali ognisko, a obok jakaś para gra w badmintona. Uwaga ze zdjęciami: to plaża dla nudystów!

8. Buenavista del Norte 

Malownicza trasa wzdłuż wybrzeża! Droga wznosi się i opada z jednej strony otulona ogromnymi skałami, z drugiej rozciąga się widok na ocean, aż do latarni morskiej Punta de Teno (ta bajkowa latarnia na skalistym cyplu to najbardziej wysunięty na zachód punkt wyspy). Trasa to ok. 7-8 km i można przejść ją pieszo, przejechać autobusem lub na rowerze.

9. Anaga

Cały teren parku krajobrazowego Anaga jest niezwykły. Droga na północ przez park to serpentyny wijące się po stromych zboczach. Palmy, aloes i kaktusy po chwili ustępują miejsca paprociom i gęstym lasom. Przy drogach kryją się i wyłaniają z mgły comidas caseras, czyli małe rodzinne jadłodajnie.

Oczywiście tych miejsc jest całe mnóstwo – dajcie znać w komentarzach jeśli znacie inne instagramowe perełki na Tereryfie!

Cześć!

Jestem Justyna i na blogu pokazuję wyjątkowe miejsca i dziele się moją największą pasją: do podróży. Piszę o miejscach i o tym, co się z nimi wiąże. Znajdziesz tu inspiracje podróżnicze, piękne przewodniki po miastach i regionachklimatyczne lokalepraktyczne poradyciekawostki, treści około-podróżnicze i poradniki fotograficzne. Piszę tu też o sztuce, historii, książkach i serialach, które inspirują.

Close