Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.
świąteczny prezentownik

Prezentownik inny niż wszystkie!

Grudzień w mediach i w blogosferze jest zawsze do bólu świąteczny: potrawy, filmy, tradycje, no i najważniejsze: prezentowniki! Wszyscy blogerzy robią prezentowniki, zrobię i ja. Ale! Będzie to prezentownik inny niż wszystkie z 3 powodów: 

1. jest poświąteczny! A to dlatego, że…

2. znajdziecie w nim prezenty, które warto dawać bez okazji,

3. nie znajdziecie tu ekologicznych mydeł, mat do jogi za 1000 zł ani torebek wyplatanych przez niewidome wolontariuszki z Bali

Oczywiście wszystko to są super pomysły! Ale ponieważ wszyscy kupiliśmy juz wystarczająco dużo szajsu w tym roku, znajdziecie tu raczej rzeczy niematerialne, a nawet te darmowe 🙂 


Kilka moich propozycji na oryginalne prezenty dla bliskich:

  1. Pakiet CZAS i UWAGA – coś najcenniejszego, co możesz dać bliskim to twój… czas. Jeśli jesteś zajętym człowiekiem, podaruj komuś bezwarunkowo jeden dzień, który obdarowana osoba będzie mogla z tobą dowolnie, i na jej warunkach, spędzić. 
  2. MASAŻ – stóp albo innej, dowolnej części ciała, oczywiście zależnie od relacji z obdarowywanym 🙂
  3. KOLACJA – przygotuj komuś przepyszną kolację z trzech dań i z deserem! Na blogu znajdziesz kilka inspiracji kulinarnych 😉
  4. VOUCHER – może być na wizytę w spa, ale też na wspólne gotowanie, wyjazd z całym planem zwiedzania lub na coś, co ty potrafisz, a czego ktoś chce się nauczyć: np. cały dzień nauki fotografii, gry w pokera albo robienia na drutach. Poza tym teraz sporo małych biznesów jest w kryzysie, więc możesz zrobić wspaniałą niespodziankę na kurs, masaż, kolację lub zabieg, wspierając jednocześnie swoje ulubione miejsca!
  5. WYCIECZKA – nie muszą to być Karaiby, może być wypad za miasto i spacer po lesie lub zwiedzanie jakiegoś ładnego historycznego polskiego miasteczka. Bo kto powiedział, że jednodniowy wypad za miasto nie może być tak ekscytujący jak bilet do Meksyku?
  6. ALBUM ZE ZDJĘCIAMI – możesz zrobić album, kolaż lub oprawić kilkanaście zdjęć w prostą dużą ramkę. Wydrukuj zdjęcia, wklej do albumu, podpisz i przypomnij historie, jakie się z nimi wiążą. Wspólnie spędzone chwile z podróży lub dzieciństwa uwiecznione na fotografiach będą piękną pamiątką, a obdarowana osoba poczuje się wyjątkowo 🙂
  7. PRZETWORY – podaruj komuś pyszny, samodzielnie zrobiony i pięknie zapakowany dżem, domową konfiturę lub nalewkę. Ja na trzydziestkę dostałam od koleżanki kolorowe pudełko a tam: przepyszna nutella ze śliwek, cytryny i pomarańcze w cukrze, konfutura z jarzębiny i milion innych pyszności! Dzięki Ola, że poświęciłaś na to tyle czasu i sprawiłaś, że poczułam się megawyjątkowo 🙂
  8. ROŚLINY – masz jakaś roślinkę, o której ktoś marzy? Oddaj w dobre ręce roślinę albo sadzonkę! Niektóre duże i ładne kwiaty bywają drogie, więc możesz sprawic komuś wspaniały prezent (np. mi – powoli uczę się ich nie zabijać tak szybko!)
  9. ESEJ, WIERSZ, OPOWIADANIE – autorskie opowiadanie albo kawałek twórczości to chyba jeden z najbardziej intymnych prezentów. Nie musisz być Hemingwayem ani Orzeszkową: pisz od serca, nawet jeśli myślisz, że spod palców wychodzi ci tylko grafomania to jestem pewna, że obdarowana osoba będzie zachwycona i wzruszona, że poświęciliście tyle czasu na podarowanie jej osobistego prezentu.
  10. OSOBISTA KSIĄŻKA KUCHARSKA lub twój sekretny PRZEPIS – masz jakiś przepis, którym nigdy nie chciałeś nie podzielić? Znajomi proszą o twój sekretny składnik? Zapisz, wydrukuj na ładnym papierze, dołącz zdjęcie lub rysunek i viola! Piękny i praktyczny prezent od serca!

Nieprzypadkowo ta lista pojawia się tu już po świętach – staram się unikać tego dzikiego szału zakupów (pierwszy raz w życiu – czy to dlatego, że dojrzewam, czy po prostu jestem spłukana?). Są tu prezenty, które warto dawać bliskim bez okazji i tak po prostu, by pokazywać, że zależy nam na nich i ich uśmiechu!

Mam nadzieję, że znajdziecie tu inspiracje na obdarowanie wyjątkowych dla was ludzi 🙂

Cześć!

Jestem Justyna i na blogu pokazuję wyjątkowe miejsca i dziele się moją największą pasją: do podróży. Piszę o miejscach i o tym, co się z nimi wiąże. Znajdziesz tu inspiracje podróżnicze, piękne przewodniki po miastach i regionachklimatyczne lokalepraktyczne poradyciekawostki, treści około-podróżnicze i poradniki fotograficzne. Piszę tu też o sztuce, historii, książkach i serialach, które inspirują.

Close