Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.

Najlepsze muzea online

W obliczu ostatnich wydarzeń niemożliwe stały się nie tylko podróże, ale też wyjście do lokalnego muzeum lub galerii. Ale jest ratunek – wiele instytucji postanowiło podarować nam możliwość darmowego oglądania swoich kolekcji online.
I choć to nie to samo, co wejście do starego dworca Musée d’Orsay, podziemnych korytarzy Luwru, czy bogatych wnętrz Ermitażu, to wciąż jednak jest to miły plasterek na okaleczenie naszych możliwości fizycznych podróży.
Łapcie najlepsze muzea i strony, które możemy zwiedzać za darmo online:

Paris Musées Collections

Cyfrowe zasoby aż 14 muzeów paryskich. Można zobaczyć w sumie ponad 630 tysięcy dzieł (w tym ponad 150 000 obrazów z prawem do swobodnego wykorzystywania). Muzealne archiwa stałych i tymczasowych kolekcji to też zdjęcia i prace znanych artystów, a wszystko to za darmo, wygodnie skatalogowane i przejrzyste.

Instytut Ubioru w Kioto

Internetowa wystawa Instytutu Ubioru w Kioto prezentuje charakterystyczne stroje z różnych krajów i epok. Gotowe wystawy przepięknych kolekcji można oglądac tutaj lub na stronie Instytutu. Nie tylko dla fanów mody.

Wersal

A może prywatna wizyta w pałacu francuskiej rodziny królewskiej? Wnętrza Wersalu można zwiedzać online lub za pomocą aplikacji VR. Quizy, ciekawostki historyczne i „fun facts” sprawiają, że to jedno z najciekawszych kulturalnych miejsc w sieci!

Europeana

Nie do końca wirtualna wycieczka, a strona fundacji, która udostępnia za darmo obszerną kolekcję obrazów, gazet, muzyki i ogrooomne zbiory starych fotografii. Na blogu znajdziecie dużo ciekawych artykułów o historii fotografii, sztuki, czy designu.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Wirtualne MPW oferuje spacer po swoich salach, dostęp do 8 tysięcy archiwalnych fotografii i wykłady online z ekspertami muzeum gotowymi dzielić się wiedzą.

Google Arts & Culture

Google uruchomiło aplikację, w ramach której możemy odwiedzać najbardziej znane światowe muzea, jak Muzeum Guggenheima i MoMA w Nowym Jorku, Muzeum Ermitażu, czy Muzeum van Gogha w Amsterdamie. Warto zaglądać też na stronę, bo codziennie dodawane są nowe wystawy, wirtualne wycieczki i artykuły. Oprócz wirtualnych wycieczek po muzeach można przejść się po 5 amerykańskich parkach narodowych.

Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Każdego dnia MET udostępnia jedną Operę – od publikacji na stronie macie 23 godziny na obejrzenie przedstawienia, później dostęp staje się płatny.


Dajcie znać, jeśli znacie inne ciekawe muzea online 🙂 Miłego zwiedzania! 

Cześć!

Jestem Justyna i na blogu pokazuję wyjątkowe miejsca i dziele się moją największą pasją: do podróży. Piszę o miejscach i o tym, co się z nimi wiąże. Znajdziesz tu inspiracje podróżnicze, piękne przewodniki po miastach i regionachklimatyczne lokalepraktyczne poradyciekawostki, treści około-podróżnicze i poradniki fotograficzne. Piszę tu też o sztuce, historii, książkach i serialach, które inspirują.

Close