Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.
vegan living berlin

Kulinarne podróże: inspirujące miejsca w sieci

W dzisiejszym wpisie znajdziecie garść inspiracji i ciekawych tytułów, linków, miejsc, fotografii, przepisów, czy tematów – wszystko dla smakoszy! Kiedy nie możemy jeszcze podróżować fizycznie, zawsze pozostaje nam kulinarna podróż nawet w najdalsze zakątki świata. 

  • Taste Atlas – moje ostatnie odkrycie! Dokładny i piękny przewodnik po kuchni różnych krajów i regionów. Klikacie w dany kraj (np. Francję) i dostajecie interaktywną mapkę ze specjalnościami danych regionów, nazwami, zdjęciami i opisami potraw i napojów! Ponadto, po kliknięciu w daną potrawę, zobaczycie, gdzie ją kupić lub w której restauracji/knajpie jest ona najwyżej oceniana. Doskonałe źródło wiedzy przed podróżą w  nowe miejsce, ale można też zrobić wirtualną podróż po kulinarnych zakątkach Polski.
  • Polecam wam też kulinarną podróż w andyjskie miasta i miasteczka w moim wpisie na temat kuchni peruwiańskiej. Możecie też zrobić swoje własne, prywatne i pyszne ceviche korzystając z porad autorów bloga Ale Meksyk, jednego z najfajniejszych blogów o kulinarnych podróżach w całym Internecie.
  • Serial dokumentalny Ugly Delicious na Netflixie to doskonała pozycja dla wszystkich poszukiwaczy inspiracji kulinarnych i podróżniczych!
  • W książce Nauka od kuchni dowiecie się, jak gotowali nasi praprzodkowie, jak upiec idealny chleb na zakwasie, dlaczego kochamy wspólnie jeść i czym jest demonizowany tak często gluten. Wszystko to podane w formie ciekawostek i kulinarnej podróży aż do początków istnienia człowieka.
  • Magazyn Vogue przygotował zestawienie najsmaczniejszych filmów o jedzeniu. Wśród nich są obrazy, które zabiorą was w kulinarną podróż do Francji, Japonii, Indonezji oraz Indii.
  • Serdecznie polecam wam podcast i instagramowy profil Zabawy jedzeniem. Jeśli szukacie inspiracji, przepisów i ciekawostek kulinarnych – tu na pewno znajdziecie ich całe mnóstwo! Autorka, Paulina, robi super dziennikarską robotę i potrafi tak opowiadać o chlebie, że zapomina się o całym świecie – całym światem staje się chleb!
  • Na mojej liście do obejrzenia znajduje się też (podobno świetny) serial dokumentalny Rotten o światowej produkcji żywności i jej wpływie na środowisko i ludzi.
  • Planując tegoroczne podróże (jeśli w ogóle będziemy mieli co planować) zobaczcie najlepsze nowe restauracje 2020 roku na świecie według magazynu Condé Nast Traveller.
  • I na koniec coś dla miłośników włoskiej kuchni: internetowy kalkulator ciasta na pizzę. Wystarczy wybrać rodzaj pizzy, np. neapolitańską i ilość sztuk, jaką przyrządzamy, a stronka zaserwuje nam dokładną ilość mąki, wody, soli i drożdży.

Dajcie znać, jeśli macie jakieś inne sposoby na szukanie kulinarnych inspiracji przed podróżą! Miłej niedzieli <3

Cześć!

Jestem Justyna i na blogu pokazuję wyjątkowe miejsca i dziele się moją największą pasją: do podróży. Piszę o miejscach i o tym, co się z nimi wiąże. Znajdziesz tu inspiracje podróżnicze, piękne przewodniki po miastach i regionachklimatyczne lokalepraktyczne poradyciekawostki, treści około-podróżnicze i poradniki fotograficzne. Piszę tu też o sztuce, historii, książkach i serialach, które inspirują.

Close