Szukaj
Zamknij to pole wyszukiwania.

Balkonowe podróże: gdzie oglądać zwierzaki online?

Ostatnie tygodnie dają nam w kość. Ale postanowiłam (zamiast jak zwykle marudzić), że zacznę szukać rozwiązań. I wpadłam na pomysł cyklu balkonowe podróże, gdzie będę dzielić się z wami inspiracjami na odkrywanie świata ze swojego balkonu 🙂

Wiosna to świetny czas na podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku. W ciągu ostatnich tygodni dla wielu z nas kontakt z naturą online może być jedynym, na jaki możemy sobie pozwolić. Skorzystajcie więc z linków i podglądajcie zwinne sarenki, nieporadne pandy, zachowania lęgowe ptaków, majestatyczne żubry, a nawet foki!

Pandy

Najlepsza kamera na świecie. Mama panda opiekuje się (i bawi) ze swoim dzieckiem. Nieporadne wygibasy tych cudnych puchatych stworzeń możemy oglądać dzięki kamerkom na placu zabaw w chińskim rezerwacie przyrody Wolong. To największy rezerwat pandy wielkiej na świecie.

Żubry

Można je śledzić na żywo dzięki transmisji Lasów Państwowych ze skraju Puszczy Białowieskiej, a także na kanale Puszczy i na nęcisku w agroturystyce w Teremiskach.

Bociany

Piórek i Lotka z Białej Podlaskiej już wrócili do domu i starają się o dziecko. Polecam ten serial. Jeśli akurat ich nie ma, spróbujcie złapać parkę w Zastawkach lub Przygodzicach.

Sokoły

Pod koniec kwietnia wykluwają się młode, więc obserwujcie uważnie sokolą mamę z Gdańska.

Sarenki

Piękne sarny spacerujące całymi grupami możecie zobaczyć w Nadleśnictwie Babki w Wielkopolsce.

Foki

Oprócz oglądania minek tych uroczych ssaków w Fokarium na Helu, można też zafundować foce śledzia!

Pingwiny

Dzięki kamerom w oceanarium Aquarium of the `Pacific w kalifornijskim Long Beach możemy śledzić losy pingwinów magellańskich.

Goryle

Ośrodek rehabilitacji goryli GRACE (Gorilla Rehabilitation and Conservation Education Centre) w Demokratycznej Republice Konga pozwala podglądać młodsze i starsze goryle, nierzadko uratowane przed śmiercią z rąk kłusowników.

Zachęcam was do odkrywania strony explore.org – możecie tam znaleźć też aligatory, sowy, lwy morskie, czy niedźwiedzie polarne

Mam nadzieję, że niedługo powróci możliwość fizycznego kontaktu z naturą w parkach i rezerwatach. Póki to nastąpi, zostaje nam internetowy voyeryzm i zwierzaki na ekranie.

Cześć!

Jestem Justyna i na blogu pokazuję wyjątkowe miejsca i dziele się moją największą pasją: do podróży. Piszę o miejscach i o tym, co się z nimi wiąże. Znajdziesz tu inspiracje podróżnicze, piękne przewodniki po miastach i regionachklimatyczne lokalepraktyczne poradyciekawostki, treści około-podróżnicze i poradniki fotograficzne. Piszę tu też o sztuce, historii, książkach i serialach, które inspirują.

Close