kultura podróże

Fajne rzeczy #1 czyli nowy cykl na blogu!

flat lay
Przedstawiam wam nowy cykl na blogu!
W każdą niedzielę będę dzielić się z wami inspirującymi linkami, ciekawymi artykułami i znaleziskami internetowymi (oraz tymi offline) wartymi uwagi. Krótko mówiąc: będą tu same fajne rzeczy!
Motyw tego tygodnia to #wdomu. Zapraszam!


 • wyobraź sobie, że budzisz się w tajemniczym miejscu i na podstawie spaceru po okolicy i obserwacji terenu, roślinności i budynków musisz zgadnąć, gdzie jesteś. Sprawdź swoją znajomość geografii świata w grze geoguessr! Wygrywa ten, kto wstawi na mapie pinezkę jak najbliżej poprawnej lokalizacji. Najlepiej grać w kilka osób.
 • w tym roku festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się we wrześniu. Tymczasem organizatorzy udostępnili widzom część filmów online: wiele nagrodzonych obrazów, w tym świetną Krainę miodu, Ostatni w Aleppo czy Książę i Dybuk zobaczymy pod tym adresem do 17 lub 18 maja.
 • polski prozaik i reżyser Sławomir Shuty stworzył w 2002 roku w polskim internecie prawdziwy literacki labirynt – jeśli lubicie literaturę i nowe formy zanurzcie się w mieszkaniach hipertekstowej powieści Blok.
 • @pieing to świetny instagramowy przewodnik po Polsce – odkrywanie miejskiej dżungli, perełek architektury i tajemnic urbanistycznych bez wychodzenia z domu. Więcej oryginalnych instagramowych profili o Polsce znajdziecie tutaj.
 • Niezwykłe miejsca w Polsce, mało znane zabytki, pałace, cerkwie, dworki, wiejskie kościoły i stare kamienice możecie odkrywać na portalu Zabytek.pl dzięki Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa. Czeka na was masa fotografii i opisów przepięknych perełek polskiej sceny turystycznej. Polecam udostępnić lokalizację i odkrywać zabytki w swoim mieście i okolicy.
 • Świetny, momentami refleksyjny i zabawny podcast Słuchowisko. Słuchanie tego podcastu jest jak ubranie puchatych bamboszy i owinięcie się ciepłym kocykiem w chłodny deszczowy wieczór!
 • na deser w temacie domowo-podróżniczym przeczytajcie świetny wywiad z Olgą Tokarczuk. Jeśli jesteście ciekawi, co podróże mają wspólnego ze stanem świata i dietą wegańską, koniecznie przeczytajcie. Świeże spojrzenie na samoograniczenie, nieuchronne zmiany i turystykę przyszłości.

Jeśli też wygrzebaliście z otchłani Internetu jakieś ciekawe artykuły, inspirujące wywiady lub inne #fajnerzeczy podzielcie się nimi w komenarzach 🙂 Spokojnej niedzieli! <3

Może spodobać Ci się również

Brak Komentarzy

  Zostaw komentarz

  Close